Zespół

Dariusz Jasiński dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta

Wieloletnia praktyka, poparta wiedzą i doświadczeniem, pozwala mi na skuteczną pomoc w walce z bólem i wszelkimi dysfunkcjami ludzkiego ciała oraz znaczną poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej moich pacjentów.

Marcin Janecki dr n. med. specjalista chorób wewnętrznych, akupunkturzysta

Jako lekarz ze specjalizacją z chorób wewnętrznych oraz medycyny paliatywnej, od ponad 20-tu lat pomagam ludziom w leczeniu bólu zarówno metodami tradycyjnymi – farmakologicznymi jak i poprzez akupunkturę. Przewlekły ból jest główną przyczyną obniżenia komfortu życia. Nie skazuj się na cierpienie i skorzystaj z naszej pomocy.

Lucyna Jasińska dietetyk, specjalista psychodietetyki

Dietetyka to nie tylko mój zawód, ale także pasja od wielu lat. Pracując z pacjentami zrozumiałam, że temat ten jest zagadnieniem niezwykle złożonym i dotyczy nie tylko sfery odżywiania, ale także sfery psychologicznej.

mgr D.O. Dariusz Jasiński

Absolwent  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na  kierunku Fizjoterapia -tytuł magistra oraz  5-letnich podyplomowych studiów na Akademii Osteopatii (filia renomowanej szkoły OSD – Osteopathie Schule Deutschland)  zakończonych uzyskaniem  tytułu D.O. (Dyplomowany Osteopata).  Ukończony rok studiów na Sutherland College of Osteopathic Medicine  (filia w Konstancinie Jeziorna).

Kierując się nadrzędną zasadą osteopatii traktuje ciało jako integralną całość, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. W pacjencie szuka zdrowia, a nie choroby. Koncentruje się na wspomaganiu naturalnej zdolności organizmu człowieka  do samoleczenia. Patrzy na pacjenta holistycznie skupiając się nie na objawach, ale przede wszystkim na przyczynach dolegliwości. W pracy  wykorzystuje rozległą  wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Poprzez metody manualne  pracując nad ruchomością tkanek, zmniejsza ich ból i napięcie, poprawia przepływ żylno-limfatyczny oraz dąży do osiągnięcia balansu w zaburzonych narządach. 

Stosowane przez niego techniki są skuteczne oraz bezpieczne dla pacjenta. Są to: bezpieczne mobilizacje i manipulacje struktur całego ciała takich jak mięśnie, powięzi, stawy, kości, a także narządy wewnętrzne, układ nerwowy, krwionośny, czy limfatyczny.

Jest ciepłym, empatycznym człowiekiem, nawiązującym doskonały kontakt z pacjentami. Pozostaje z nimi w bliskich relacjach, dobro pacjenta jest dla niego najważniejsze. 

Nieustannie się szkoli i doskonali swoją wiedza i kompetencje. Bierze udział w kongresach naukowych zarówno w kraju jak i za granicą.

Wybrane kursy i szkolenia:

  • A Fluidic Approach to the Treatment of Fascia (Terapia powięziowa w ujęciu płynowym) – Jane Eliza Stark D.O.M.P. MS, D.Sc.O. – Wrocław 2018
  • 10 Międzynarodowe i Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne„ Powięź w Osteopatii ” – Berlin 2013
  • Osteopatyczne Techniki Funkcjonalne – Michel Renier D.O. – Wrocław 2009

dr n.med. Marcin Janecki

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. W 2005 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Od 1998 r. pracuje w jednostkach domowej i stacjonarnej opieki paliatywnej (jako kierownik oddziału). Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także licznych doniesień prezentowanych na zjazdach krajowych oraz wykładowcą akademickim i kierownikiem Zakładu Medycyny i Opieki Paliatywnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi szkolenie studentów i lekarzy w zakresie propedeutyki opieki i medycyny paliatywnej oraz leczenia bólu. 

Medycyna to nie tylko jego zawód, ale także powołanie. Na szczególne podkreślenie zasługuje jego empatia, profesjonalizm i nieustanne dążenie do podnoszenia swoich kompetencji. Uważa, że najważniejsze jest dobranie odpowiedniej metody leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie ma uniwersalnych rozwiązań. Dlatego rozpoczęcie terapii zawsze poprzedza szczegółową diagnostyką. Leczy ból zarówno metodami tradycyjnymi (farmakologicznie) jak też stosuje metody alternatywne z potwierdzoną badaniami naukowymi skutecznością (akupunktura).
Jest członkiem Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu oraz Polskiego Europejskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej.
Uczestniczy w licznych szkoleniach i zjazdach naukowych. Zarówno jako uczestnik jak i prelegent.

Zapraszamy pacjentów, którzy cierpią na zespoły bólowe o różnym pochodzeniu czy natężeniu. Jeśli ból utrzymuje się mimo zwykłego leczenia, nasila się, zmienia swój charakter, jest to znak, że warto zgłosić się do naszego centrum leczenia bólu. Lekarz przeprowadzi wówczas szczegółowy wywiad i będzie mógł przekazać zalecenia co do dalszego postępowania.
Ze względu na duże doświadczenie oraz specjalizację dr. Marcina Janeckiego w dziedzinie medycyny paliatywnej, możliwa jest też konsultacja dla osób opiekujących się osobami ciężko chorymi, także w zaawansowanych stadiach choroby nowotworowej.

mgr Lucyna Jasińska

Dietetyk, specjalista psychodietetyki, edukator żywieniowy,  biolog.

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Biologia, podyplomowych studiów na kierunku Psychodietetyka na SWPS we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych. Absolwentka stażu w Instytucie psychodietetyki we Wrocławiu. Od lat związana z branżą medyczną.

Dietetyka to nie tylko jej zawód, ale także pasja od wielu lat. Pracując z pacjentami zrozumiała, że temat ten jest zagadnieniem niezwykle złożonym i dotyczy nie tylko sfery odżywiania, ale także sfery psychologicznej. Jedzenie jest nie tylko czynnością fizjologiczną, związaną z zaspokajaniem głodu. Służy ono również realizowaniu potrzeb psychicznych i społecznych człowieka. Jedzenie może pełnić wiele funkcji, co przekłada się na wybory żywieniowe pacjenta. Nie zawsze są one właściwe. 

Uważa, że na kwestię odżywiania pacjenta, w zdrowiu czy też w chorobie, należy spojrzeć holistycznie i nie tylko skomponować najlepszy plan żywieniowy, ale także poznać przyczyny i mechanizmy nieprawidłowości, zrozumieć motywację pacjenta lub jej brak oraz pokazać jak wdrożyć w życie zalecenia dietetyka. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na procesie zmiany nawyków żywieniowych i zachowań zdrowotnych, psychologii jedzenia oraz motywacji. Jest wsparciem dla osób, u których zmiana diety może mieć istotne znaczenie (redukcja masy ciała, choroby metaboliczne, schorzenia układu pokarmowego, nietolerancje pokarmowe). Program żywieniowy dopasowuje zawsze do indywidulanych potrzeb pacjenta na podstawie wcześniej zlecanych badań, stylu życia, preferencji żywieniowych i sytuacji ekonomicznej.

 Uważa, ze nie ma uniwersalnej metody, każdy człowiek jest inny i wymaga indywidualnych rozwiązań.

Nieustannie się szkoli i poszerza swoje kompetencje.

“Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra.” – Linus Paulin

 Zapraszamy  pacjentów, którzy nie tylko ze względu na swoje dolegliwości czy też chorobę muszą zmodyfikować swój sposób odżywiania, ale też takich, którzy chcą lub muszą zredukować swoją masę ciała, którzy próbowali bez powodzenia wielu diet, czują, że utracili kontrolę nad jedzeniem lub po prostu chcą żyć zdrowiej.

 

pexels-ryutaro-tsukata-5473184
massage-2722936_1920

Dlaczego warto nam zaufać?

Jeśli zmagasz się z bólem, chorobami lub chcesz po prostu żyć zdrowiej zapraszamy do
Osteo Medical Centrum Leczenia Bólu i Zdrowego Żywienia 

Łączymy wiedzę medyczną z naturalnymi metodami leczenia

Praktykujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem, który pracuje wielokierunkowo nie tylko niwelując objawy problemu, ale przede wszystkim poszukując jego przyczyn

Umów wizytę już dziś